uvodna stran

Zdravo!

Sem Rok Hribar, prof. šp. vzg. in mag. psihosocialne pomoči.

Beri naprej, da izveš več o svetovanju in tudi o meni.

Poleg tega pa dobiš še nekaj namigov, kaj vse se nahaja v mojem brlogu.
Rok Hribar

Zakaj bi se sploh odločil/a za pogovor z menoj?

SI PREDSTAVLJAŠ, DA BI LAHKO ŽIVEL/A BOLJ LAHKOTNO?

  • Da bi se spravil/a ven iz žalosti, depresije (več tukaj).
  • Da bi se odločil/a, da strah ne bo več upravljal tvojega življenja.
  • Da bi se odločil/a, da namesto uničujoče jeze, ta prične delovati v tvojo korist.
  • Da bi se pričel bolj učinkovito spopadati s stresom.
  • Da bi tvoril bolj pristne in iskrene odnose, v katerih ne bi potreboval žrtvovati svojega samospoštovanja.

Saj veš, da se vsaka pot prične s prvim korakom, kajne?

ALI JE Z MENOJ KAJ NAROBE, ČE RAZMIŠLJAM, DA SI ŽELIM SPREMEMBE ALI PA IŠČEM POMOČ?

 

Marsikdo potrebuje razbremenitev preko pogovora. V terapevtskem odnosu se vpostavi varnost, klient pridobiva občutek zaupanja, da ga nekdo razume in posluša. V varnem okolju se lažje odpremo in svoja čustva, težave in skrbi zaupamo osebi, ki je strokovna in nam lahko pomaga pri izboljšanju kakovosti življenja, večjemu samospoštovanju, motivaciji, boljših odnosih in doseganju ciljev. 

Odraščanje v svetu danes je težko. Prav tako vzgoja. Odnosi. Šola. Služba. Partnerstvo. Osamljenost. Pomanjkanje smisla. Stres. Nezadovoljstvo. Strah. Žalost. Jeza. Sram. Krivda. Zavist. Otopelost. Lahko bi našteval v nedogleded. 

Ne, prav nič ni narobe, če se opogumiš in me pokličeš.

Vse kar razmišljamo in občutimo je del človeške izkušnje. Ni pa nujno, da s temi mislimi, čustvi, občutki in težavami hodimo naokrog in trpimo. 

Zato je iskanje pomoči odločitev poguma, odločitev za boljše življenje. 

Več si lahko prebereš na povezavi do blog zapisa o osebnostni rasti.

Ker se ne zavedamo, da lahko s spremembo prepričanj spremenimo tudi svoje življenje, ostajamo na mestu. In trpimo. V nas se sproža občutek strahu (“tega ne zmorem”), sramu (“to bi moral že vedeti”) in krivde (“kako slab sem v tem”). Tovrstna omejujoča prepričanja pa nas držijo na mestu, ker se nam to zdi “varno in poznano”. Ampak hkrati se vsej varnosti navkljub počutimo slabo in nesrečno. Preberite, zakaj se odločiti za delo na sebi?

nekaj o meni

Po prvotni izobrazbi sem profesor športne vzgoje. Že med študijem sem učil različne športne vadbe, plavalne ter smučarske tečaje, kjer sem pridobil izkušnje pri delu z ljudmi individualno. Poleg tega pa sem pri učenju športnih vsebin pridobival izkušnje tudi z vodenjem večjih skupin v različnih okoliščinah (v telovadnici, na prostem, v bazenu in na smučišču). Tukaj sem zaznal, da je pot, ki vključuje delo z ljudmi, prava zame. 

Po končanem študiju sem bil zaposlen kot vzgojitelj v vrtcu, kasneje pa kot učitelj športne vzgoje v osnovni šoli. To delo mi je bilo v veliko veselje. Vedno sem rad pomagal drugim, da bi lažje prišli do cilja.  

Potem se je zgodila bolezen, o kateri več pišem na blogu. Bolezen mi je pokazala pot, ki je vodila v smeri osebnostne rasti in vpisal sem se tudi na študij psihosocialnega svetovanja.

S študijem na Fakulteti za uporabne družbene študije sem svoja pedagoška znanja nadgradil še s psihološkimi, ter pridobil naziv magister psihosocialnega svetovanja po kognitivno-vedenjski metodi. V tem poklicu sem našel nov smisel (več si lahko prebereš TUKAJ) in mi je v veliko veselje.

Toliko zaenkrat, še največ pa boš o meni izvedel/a, če si prebereš zapise na BLOGU.

zakaj sem se odločil za to pot?

Tudi sam se preko psihoterapije prišel do spoznanj in osebnostne rasti, ki mi je pomagala pri mojih težavah. Razlog, zakaj sem se pričel ukvarjati z osebnostno rastjo in psihosocialno pomočjo je, da se sam že skoraj desetletje borim s krvnim rakom. Prestal sem svoj delež bojev, tako kot ti. In pri tem boju nisem bil osamljen, saj sem tudi sam poiskal pomoč pri strokovnjaku. Tekom tega boja pa sem si nabral toliko znanj in izkušenj, da sem začutil ogromno željo po pomoči drugim v stiski.

Če se ti zdi, da si že neštetokrat poizkusil/a, da bi nekaj spremenil/a v svojem življenju in bi rad/a obupal/a, sem tu zato, da ti povem, da je sprememba mogoča

stopiva v stik

Če bi želel/a stopiti v stik z menoj za pogovor, te vabim, da mi pišeš preko kontaktnega obrazca, na info@rokovbrlog.si, ali pa pokličeš na O41/983-73O

povezave do blogov

Spodnje povezave te vodijo na serijo večih člankov na teme, ki sem jih bolj podrobno opisoval. Vabim te, da jih obiščeš in pričneš raziskovati, kako ti to znanje lahko pomaga do boljšega počutja. 

serija člankov o vplivu uma na telesno počutje in zdravje

Sistemi, ki povezujejo telo in um. Kako te povezave vplivajo na naše duševno stanje? Kako lahko vplivamo na počutje, bolečine in bolezni?

serija člankov o depresiji

Napadi depresijo in jo premagaj. Z upoštevanjem teh 9 korakov, lahko pridobiš nazaj svojo voljo in energijo.

Preberi si o dveh orodjih s katerimi se lahko spopadeš z depresijo. Kako lahko prekineš začarani krog obupa in nemoči?

Zakaj je pri depresiji psihosocialno svetovanje v obliki kognitivno - vedenjske terapije najbolj primerno? Kakšne so prednosti?

Kaj je depresija? Kje so njeni vzroki in kaj so njeni simptomi? Kaj jo sproži in kam nas lahko pripelje?

serija člankov o anksioznosti

Si zaskrbljen/a in se pogosto izogibaš ljudem in situacijam, ker se počutiš neprijetno? Ali veš, da je anksioznost med najpogostejšimi motnjami in se z njo spopada kar 300 milijonov ljudi posvetu?

Če bom šel na vrh hriba, mi bo srce premočno razbijalo, to pa je nevarno. Ubija me psiha, povzroča mi težko dihanje. Poleti ne želim hoditi ven, ker zaradi soparnosti težko diham. Tega me je strah.  Ko pridem na vrh stopnic, težko diham in kar ne pridem do sape. Moram …

Ves čas sem pod stresom.  Ponoči ne morem spati.  Moje misli so ves čas zaposlene s scenariji kaj bo jutri, kako se bom znašel v službi. Doma imam preveč za narediti…  Še ko se usedem, da bi se sprostila, mi srce razbija in občutek imam, kot da sem še vedno …

serija člankov o posvojitvi

Kakšne posledice ima nepravočasno naslavljanje nestrpnosti? Enake človekove pravice in temeljne svoboščine so nam zagotovljene z ustavo. Kako pa je v resnici?

Zakaj je pomembna priprava na posvojitev otroka? Kakšne so posledice nepriprave? Kdaj naj starši poiščejo strokovno pomoč in vstopijo v svetovanje? Ali je terapija pri posvojitvi potrebna?

Moja izkušnja, kako me je akcija (postopek posvojitve) pripeljala na pot do odkritja svojega smisla. Pišem o moji motivaciji za ukvarjanje s psihoterapijo in svetovanjem. Ter kako lahko pomagam tudi tebi.

serija člankov o pomembnosti smisla, ko je najhujše

Pomanjkanje smisla in namena v življenju nas pogosto vodita v malodušje in brezup. Kdaj in zakaj se pojavita?

Kakšna je razlika med cilji in smislom v življenju? Na katerih področjih lahko najdeš svoj smisel?

Kakšna je povezava med cilji in smislom? Preberite, kako sta Andre Agassi in Goran Dragič spoznala, zakaj ni dobro enačiti ciljev s smislom.

Moja izkušnja, kako me je akcija (postopek posvojitve) pripeljala na pot do odkritja svojega smisla. Pišem o moji motivaciji za ukvarjanje s psihoterapijo in svetovanjem. Ter kako lahko pomagam tudi tebi.